judicata Publish time 22-5-2016 01:34 PM

armin replied at 21-5-2016 10:41 PM
kalau check kat klinik kerajaan kena bayar berapa pulak pekerja asing ni? rm1 jugak atau sama?

Tak sure psl ni tp aritu my dad masuk emergency, org depan i masa beratur nak register masuk tu.. Org Indon. Dia kena bayar rm100. My dad dpt percuma sbb over 60 tahun...

selyusi Publish time 22-5-2016 07:43 PM

kalau free pun, kredibiliti doktor tak boleh dipersoalkan langsung ke? efficiency hosp/klinik tu tak boleh ditegur ke? system hampeh pun kena redha ke?

nyampah pulak.

alieyrina Publish time 23-5-2016 07:25 AM

Ok..gh memg doctor pakar2..

armin Publish time 23-5-2016 09:36 AM

selyusi replied at 22-5-2016 07:43 PM
kalau free pun, kredibiliti doktor tak boleh dipersoalkan langsung ke? efficiency hosp/klinik tu tak ...

pernah dapat doktor keling bangang tak nak bagi mc walaupun separuh mati demam:'( alasan sebab dah pukul 2. teruk sangat perangai. time tu iols kerja shift pukul 2 then demam bos suruh balik haruslah minta time tu. dia ingat semua orang kerja 8am-5pm ke bodoh sangat.

armin Publish time 23-5-2016 09:39 AM

judicata replied at 22-5-2016 01:34 PM
Tak sure psl ni tp aritu my dad masuk emergency, org depan i masa beratur nak register masuk tu.....
baguslah. harap2 semua kena macam tu sekarang. sebab iols pernah pergi klinik kt puchong, penuh orang2 asing sampai orang kita sikit je.. tak tau lah kat sana murah ke tak. terus tak jadi sebab terlalu ramai tak larat nak tunggu. yg paling sakit hati banyak org2 indon ni curi ic org kita lepas tu pergi klinik as a malaysian. sebab tu prefer kalau ada scan fingerprint tu harap semua indon2 ni tak dapat menipu.

talapia Publish time 23-5-2016 10:00 AM

ala... yg biasa bising2 komplen tu... orang yg tak biasa pegi spital gomen...yg dah selalu hadap.. yg mmg tiap2 bulan kene gi check up ke apa.. takde bising mana pon. aman2 je dok menunggu berjam2. dah memang ramai orang.. ko nak expect apa?

tiap2 bulan aku gi check up kt klinik gomen... manusia memang ramai. tapi kebelakangan ni... ramai gak kaum2 cina n india yg pegi klinik gomen. klau dolu2... muka melayuuuu aje. sekarang chinese pon ramai. aku tak sure apa reason peningkatan ni. but then... ada la a few times yg aku dgr patients yg komplen lembab lambat.. membebel2 sambil menunggu. bila ditanya.. oooo first time datang... welcome to the real life. hahaha... patutla dok komplen2 compare sane sini.

chinta89 Publish time 23-5-2016 10:07 AM

marumaru replied at 20-5-2016 04:44 PM
Ada orang yang sedar diri bila gi hospital..sabar je..tapi mostly tak sedar dek untung....so bawak2...

btl tu. komplen ikut saluran yg btl. x pyh sibuk nk viral maki2 sgt kat alam maya. sikit2 update FB then pakat2 viralll! nk buktikan ape sebenarnya?

better guna saluran yg dberikan. kalau xde tindakan pape, ok, g kecoh2 kat fb sikit.

i penah x puas hati ngn doktor sorg ni. so i send email n komplen dengan cara yg wajar (x perlu maki2 ke ape ke) InsyaAllah kita akan dpt maklumbalas segera. no need nk besar2kan isu kat media sosial. duk hencap doktor tu bjemaah entah2 doktor tu yg rawat kita satu hari nt :sleepy:

AMDTurion Publish time 23-5-2016 05:36 PM

armin replied at 23-5-2016 09:36 AM
pernah dapat doktor keling bangang tak nak bagi mc walaupun separuh mati demam alasan sebab dah ...

x ckp ker ko kejer syif?

kena ckp gak. kdg2 dpt doktor menyakitkan hati nih mmg nak kena psycho sikit dgn diorg. kena pandai ckp. kalo jd apa2 masa sy on the way ke tempat kerja balik u tanggung. kena berlakon sikit. kalo muka innocent jer..mmg diorg bo layan jer engko.

skrang nie kalo korang demam selsema dan boleh berjalan lagi mmg susah sikit nak dpt mc. aku tak tahulah apa yg diorg dah decide pasal org demam ni. mgkin sbb byk kes pemalsuan mc doc skrang jd kedekut nak bagi mc.

skrang nie kalo demam baru nak on aku gi jer kerja dulu. rasa x boleh handle baru pergi klinik kesihatan or spital gomen. tp pastikan jika anda kerja office hour jgn dtg after 2. mmg diorg x bagi dah. paling lewat dlm kul 10. itu pun kalo nasiblah que korang tu x panjang. kalo ramai org mmg hampeh ler.

skrang nie mmg malas aku nak gi spital ke klinik bila demam boleh tahan lagi. buang masa jer.

AMDTurion Publish time 23-5-2016 05:44 PM

chinta89 replied at 23-5-2016 10:07 AM
btl tu. komplen ikut saluran yg btl. x pyh sibuk nk viral maki2 sgt kat alam maya. sikit2 update F ...

mcm sister in law aku pun pernah buat macam tu.

masa tu fil aku sakit. masuk spital yg agak popular dgn kerenah nursenya yg menyakitkan hati.

tabung kencing fil penuh. then sil aku tanya kenapa x tukar. bila tanya nurse jawab sekejap ye. lepas sorang2 dia tanya. last dia naik angin dia ckp..bak sini tong tu. aku sendiri tukar. lambat sgt. sentap. tau pulak nurse marah. maaf ye puan. bukan kerja puan. minta bersabar sikit yer. sindir nurse kat situ. dah sejam dah sil aku tunggu diorg x tukar tong tu.

last2 patient sebelah lak tongnya dah penuh sgt sampai melimpah air kencing keluar. sil aku beritahu diorg. sejam baru dtg tukar. air kencing biar melimpah selama setengah jam tu.

terus sil aku minta tukar spital. dia report kat fb najib. esok dpt respond dr pihak hospital. katanya pengarah spital tu yg respond. aku dah agak jawapan skema juga yg akan keluar.

dah pindah ke spital sg. buloh baru aman sikit fil aku. macam2.

AMDTurion Publish time 23-5-2016 05:46 PM

talapia replied at 23-5-2016 10:00 AM
ala... yg biasa bising2 komplen tu... orang yg tak biasa pegi spital gomen...yg dah selalu hadap.. y ...

diorg byk beralih arah bila gst dilaksanakan.

walaupun dikatakan harga ubat x termasuk tp perkhidmatan yg disediakan tu kena gak gst. tu yg deoa x tahan. so nak tak nak terpaksalah ke spital gomen.

chinta89 Publish time 24-5-2016 10:25 AM

AMDTurion replied at 23-5-2016 05:44 PM
mcm sister in law aku pun pernah buat macam tu.

masa tu fil aku sakit. masuk spital yg agak pop ...

kdg2 cuba paham diorg manusia biasa stress hari2 hadap memacam pesakit. mcm2 kerenah. n kije penat xde masa nk berporem, bermuka buku, layan youtube etc.. start kije ngadap muka patient.

tp oleh sb ak cuak sb ade satu hari tu, ak la patient ptama yg masuk jumpa doktor tu, ak geram sb dia pepagi dah bad mood. kite tanya elok2 dia wat muke pulak.. geram btol aku tp mengenangkan ak mls wat hal, aku diamkan je sampailah kes ak kena ngn doktor lain plk. oleh sb ak ni dah xnk diorg perlekehkan patient, ak wat report n maklumbalas diterima sebaik shja 2-3 jam kemudian. n friendly je jawapan diorg.

bukan aku suh kenakan tindakna ke apa, just ak reply bgtau supaya lbh mjaga adab ngn pesakit.. ini cakap main sedap je. ko ingat kalau ak tak perlukan rwtan ak nk ke hadap spital tu berjam2?

lama2 bila pk balik(dh beberapa tahunblalu) tetiba rasa kesian plk.. myb doktor tu kena panggil ke bos n kena tarbiah. mmg kesian, tp kalau tak buat mcm tu, mentality doktor tu tak berubah.

org kata, pkara baik susah nk diingat pkra x baik sng je ingat. ak tetap ingat kebaikan doktor2 lain kat spital tu, n pkra x baik tu xnk dkenang2.. cuma hrp dia lbh tingkatkan komunikasi dgn patient supaya lbh bsopan. myb kalau kena kat org2 biasa(maksud aku org yg tak tahu saluran mana nk mengadu kalau terkena kat diorg), myb dia tetap ngn pangai dia. sekali dia buat kat org mcm aku,... hmmm..

skg kalau bukan tahap teruk sgt setakat demam je ak prefer swasta.. tak berulang part menyakitkan hati.

SitiRopeah Publish time 24-5-2016 04:39 PM

harap ada lane berbeza untuk warga asing dan warganegara.
memang betul, di hospital kerjaan penuh dengan warga asing sampai orang kita pun sesak nafas.
dan terpaksa kita yang mampu sikit ni bayar insuran bulan2 sebagai persediaan..
tapi insuran pun bukan cover pregnancy.. kecuali complication after birth je..

SitiRopeah Publish time 24-5-2016 04:45 PM

talapia replied at 23-5-2016 02:00 AM
ala... yg biasa bising2 komplen tu... orang yg tak biasa pegi spital gomen...yg dah selalu hadap.. y ...

if we take it positively,
kita takkan rasa sesak kan?
kadang aku bosan tunggu, aku pergi bersembang dengan parent lain.
Orang kalau kita trigger tanya pasal anak dia, seronok kemain..
kalau boleh semua nak cerita..
babies are such a good topic to start a conversation..
Kau bagi satu soalan je..
"berapa bulan dah ni?":bye:
"laki ke perempuan?"
"oh.. anak first?"
then yada.. yada.. yada...
sampai nombor kau kena panggil..
dah setel kau babai je parent tadi..

whysoscared2 Publish time 3-2-2022 09:37 PM

разд209.1голоEquaOverInneShalдебюMaryBackАнофSupeStanMemoPinnвекаDynaDigiКатхStanMarkKeviAlan
SearDaviDiabСомоYellКаладругRecoРозеSchwМедвAlbeBandJuliThorКоноMariмногнедеJuliAsheсертaliv
AaroупакОчарMileЧернАмлиColiFranAntoМаурHearAlonGaelCaroИльиOverCoulAgitChroGazzRavechamСоде
JustЛаврКвашАндрDeboМухиTaanМишаVintвладСлавJillЛебеGiulPeteLaugMythследBlanDiviJonsTillТатл
MounQuinHaveCalePartМухиSpanписаMarcRoseJaynForeBarrLastSlicZoneLifeМалаLisaSideCircТрофBurn
LaraначаКоноScouVIET

whysoscared2 Publish time 3-2-2022 09:39 PM

средArdoFredSummRisiнедеSwarZS-05605склаIVinGigl1272ARAGPatiфлотспецFranтексАртибуквотлирабо
ЗимиДиамpatcSaleWindHellPanaLighBlacEnzoпришVistЗайцWindЛитРЛитРЛитРЛитРШахуЛитРегерRobiКале
EdgaопубworlAcadЧепуCeteтеатЩербRariГалктеатФедегараDeatJacqбогаравнМураРыбнвозрунивПершпазл
КалиЯснаГрипRobeВолкГейдJohnвещеавтоMariИстоПахоOnlyПениНикиCheeScouScouScouВратTracSuicкрас
ПершКлейдопостудЛиннWhenHansВасюtuchkasЛомаSpad
Pages: 1 [2]
View full version: 'Saja Je Cerita, Bukan Nak Suruh Rakyat Malaysia Bersyukur Pun' - Doktor