CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Lelaki panas hati ibubapa bukan sahaja drop anak depan sekolah tapi layan kerenah anak dan beri segala motivasi sebabkan 'q' depan sekolah jadi panjang

sejak da pindah duduk kg nie, antar n ambik ank2 guna motor je berlawan2 ngan pak2 TUDM nie haaa time ngambik ank2 semua

acikhan replied at 2-5-2024 02:06 PM
sejak da pindah duduk kg nie, antar n ambik ank2 guna motor je berlawan2 ngan pak2 TUDM nie haaa tim ...

Orang tudm pandai press press motor juga ke?

this kind of sefishness...bkn ikut bangsa...kaum...ugama..gender.....but more of the individuals....sama je kat parking lot yg mmg hotspot....dah tau ada orang kelip kelap dah lampu signal nak masuk tunggu dia keluar...boleh lagi terhegeh2 susun barang dalam bonet...masuk...betulkan cermin...tengok handphone....touch-up bedak...betulkan rambut or tudung....make a call....gelak tawa....then bila orang yg nuggu dah hampir give-up...nak jalan...dan2 tu la baru la dia nak reverse....

sila laa lalu sekolah cino ya..

anak aku dulu sekolah cina di ampang.. xdibenarkan turun kereta makpak nya.. guard dan cikgu bukakkan pintu..bwk turun beg..pass pada cikgu lain yang dah standby ..

darjah 1..beg besau beroda.. berat nak mampus..nasiblaa sistematik...zap2..done...

tukar ke sekolah cino have2 sikit..lagilaa jgn mimpi cium peluk bagai..tau2  katup pintu jaa...

satu lagi metaliti bertukar.. anak aku masa sjkc... nak jd murid no 1 dtg sekolah ..pagi sepieee wei.. aku yg tak bagi..at least mesti ada kwn2 lebih dari 3 org...

masuk men kebangsaan...kelautt..selagi bukan 7 am.. dia dok melepak dlm kereta

sabau jerlaa aku

kechikchomel replied at 2-5-2024 12:57 PM
yang ni ayah iolss ada ternampak baru ni. mak/ayah budak tu naik motor. dan2 tu la nak betulkan tu ...

Mesti ayah uols membebel tu pasal bagitau cerita ni kat uols kan hehehe

cantthinkofany replied at 2-5-2024 03:02 PM
this kind of sefishness...bkn ikut bangsa...kaum...ugama..gender.....but more of the individuals.... ...

Bab parking ini....aku kalau tempat atau big malls yg aku nak pegi...takda valet...memang jawabnya aku tak pegi je ler...klcc pulak so far kalau aku pi....aku valet je kat fourseasons.....pastuh melintas sikit dah sampai entrace klcc@dotty's...

Gituuu lagaknya....

Kahkahkahkahkahkah

Follow Us
takde kene mengene ngan sekolah cina sekolah tak cina. ni iols rasa sikap makpak jugak tkde sense of urgency dan pentingkan diri sendiri je.  tmpt aku ada satu sekolah jenis ni tepi jalan 4 lane sehala, 2 lane tu utk dia sajork.  sape yg first time mai tu ko hadapla kalau termasuk 2 lane sebelah sekolah smjk tu

stingergrumpy replied at 2-5-2024 04:23 PM
Bab parking ini....aku kalau tempat atau big malls yg aku nak pegi...takda valet...memang jawabnya ...

orang malaysia ni...selagi boleh parking dekat ngan tujuan and parking rege murah...selagi tu la diarang cucuh jugak....sampai ada yg parking sampai mcm nak masuk terus dalam kedai....

lagi satu...ketidakpercayaan pada orang lain yg pandu kete kita....aku ni mmg tak kan pakai valet kecuali aku yg park sendiri kat slot valet parking tu...walaupun kete aku tak la semahal mane...tapi to give others to hold the wheels....mmg a big NO....so aku masih mengharapkan orang yg mcm nak keluar dari parking tu keluar cepat sikit....cepat la rosak lampu signal aku kalau kelip kelap sampai 30 minit nunggu ko keluor....

Sekolah anak aku pon sama. Aku park bukan main jauh lagi sebab nak hantar sampai depab pintu. Tapi ada jugak mak bapak yg degil beramah mesra dekat kawasan drop off. Dah terang2 tulis dilarang menunggu. Ada yg sengaja parking atas zebra crossing. Tu belum lagi yg potong q nak drop budak. Bila kena tegur cakap x sengaja, ada emergency. Macam dia sorang je nak pergi kerja cepat.

Sepanjang jalan dia tak nak sampaikan benda2 penting.

Bila dah sampai kat drop off, masa tu la baru nak pesan kat passenger:
- agihan harta pusaka
- debat rang undang2 cukai tampon
- bacakan amanat king Charles kpd ketua negara komanwel

Yg passenger pulak masa tu la dia nak pesan jgn lupa angkat kain, tong gas rumah nak kene ganti, bil karan tertinggal, kasut anak nombor 3 nak kene beli baru, sayur kobis semalam ada ulat, tok ngah ramli kirim Salam raya kedua... Lupa nak sampaikan.

Kerja bingai semua ni

Buang masa orang

Dua jenis parents
Macik paling benci depan sekolah

Jenis tak reti q
Dah sailang baris
Pastu hegeh2 nak jalan

Kedua
Parents yang dah drop anak
Tunggu pulak anak tu sampai hilang dari pandangan mata
Anak ekau masuk sekolah dek
Bukan masuk hutan cari balak cengal

Sekolah cina swasta memang menyusahkan. Jalan 3 lorong, diorg guna smp 2 lorong. Pastu dengan bas mereka lagi yg berduyun². Belum campur yg pegi sekolah bawa kereta.

acikhan replied at 2-5-2024 02:06 PM
sejak da pindah duduk kg nie, antar n ambik ank2 guna motor je berlawan2 ngan pak2 TUDM nie haaa tim ...

aku pun hntr naik motor, tpi anak askar semua diaorg naik bas tentera gie sekolah

Edited by B40tastePosh at 2-5-2024 08:43 PM

Bukan sekadar bagi motibasi, tapi siap baca sifir sama2 dalam kereta, lepastu baca asma ul husna, baca periodic table, main scrabble, jawab quiz algebra  bagai

Bangang

cantthinkofany replied at 2-5-2024 05:13 PM
orang malaysia ni...selagi boleh parking dekat ngan tujuan and parking rege murah...selagi tu la d ...

Sebab tu kena kencing manis, kalau boleh nak bawa kereta dalam shopping mall untuk shopping....nasib baik dunia berkembang sebelum orang Malaysia berkembang biak dan maju.

lagi satu iols nampak bersusun velfire / aplhad buat jem buka2 pintu sorang je anaknye…  iols cuba husnuzon maybe kereta dia satu tu je.

vespa_oren replied at 2-5-2024 07:21 PM
aku pun hntr naik motor, tpi anak askar semua diaorg naik bas tentera gie sekolah

Naik motor senang menyelit..hihihi.. yg hat keto Kono la beratur ikut turn, sekolah ank haku pun Ade bas sekolah TUDM gak, tp paling ramai pak2 ngantor Naik motor...

haku sejak pindah kg nie kojo kuli kedai makan je, pagi2 full ngan TUDM pastu time ngambik ank2 sekolah haku da boleh cam muka2 sape yg g sarap pg kat kedai n ambik ngantor ke sekolah

dua_chzy replied at 2-5-2024 11:54 AM
Hahaha.

Lucu lak baca teguran dia ni. Memang bikin panas hati takda common sense lansung. Ada ka pa ...

Mmg ada parents selfish gini, teacher..geram je kita yg kat belakang ni menunggu..patutnya drama tu semua buat kat rumah lah

acikhan replied at 2-5-2024 08:38 PM
Naik motor senang menyelit..hihihi.. yg hat keto Kono la beratur ikut turn, sekolah ank haku pun A ...

jika sekolah anak aku rare org naik motor, tpi sbb kitaorg ada satu kereta jer so aku lah naik motor hntr anak sblm gie kerja, pernah sekali aku jemput time hujan lebat, redah jelah hujan tu sayu jer rasa

Ada jugak sejenis hanat anak sessi pgi dia tggu kuar,duk kat situ tggu anak balik. Dia peduli apa kat kereta yg nak drop anak. Org siap turun kereta suruh dia jalan,dia buat muka aje.