CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: honam

[Tempatan] Laporan: K'jaan mula potong subsidi minyak bulan depan

Apoo replied at 5-5-2024 04:24 AM
Tq PMX. Walaupun politically the move is suicidal, tapi demi untuk negara kembali kelandasan yg betu ...

walhal dulu yg duk gebang minyak harga turun kalau dia jd PM, saya ulammm... ujong2, ironinya org berterima kasih bila dia cakap tak serupa bikin

Bodo punya pengundi2 PH..... Takkan masih tak kenal muka sekor sekor pemimpin munafik dalam PH tu?  Dah kena tipu "manifesto bukan kitab suci" pun masih tak belajar lagi.

Lolalala replied at 6-5-2024 05:52 PM
Yg diesel kena apply fleet card utk dapatkan subsidi. Huhuhu sedang apply dengan petronas

Nak apply kena jilat PMX dulu baru dapat... Ini tujuan sebenar mereka. Guna sabsidi untuk tundukkan orang... MB Kedah pun terpaksa jilat jubor Nuar supaya federal luluskan peruntukan projek kampung.

Perwira2022 replied at 6-5-2024 06:28 PM
Nak apply kena jilat PMX dulu baru dapat... Ini tujuan sebenar mereka. Guna sabsidi untuk tundukka ...

Dah laa perkhidmatan kami tiada dalam 9 jenis kenderaan tu. Apo

totokreturn. replied at 4-5-2024 06:34 PM
Satu mimpi gerun bagi pemilik pemilik vellfire dan alpard

Gerun apa...skrg pun dia orang guna ron97 xde subsidi..

Perwira2022 replied at 6-5-2024 06:24 PM
Bodo punya pengundi2 PH..... Takkan masih tak kenal muka sekor sekor pemimpin munafik dalam PH tu?   ...

Org yg cakap manifesto bukan kitab suci sekarang dilantik sebagai penasihat ekonomi negeri2 dibawah pembangkang.

Follow Us
Orix replied at 6-5-2024 05:59 PM
walhal dulu yg duk gebang minyak harga turun kalau dia jd PM, saya ulammm... ujong2, ironinya org  ...

PMX tak perfect. Ada antara polisi dia yg aku x setuju. Keengganan dia x mau laksanakan gst, lepas tanpa bebas Zahid, lantikan politik etc. Tp berbanding dgn Yiddin, dia berbatu2 lebih baik.

semua naik..saya ulammmmmmm

Apoo replied at 6-5-2024 09:21 PM
PMX tak perfect. Ada antara polisi dia yg aku x setuju. Keengganan dia x mau laksanakan gst, lepas ...

Bodo sangat nak banding performance zaman satu dua kena pandemik dengan performance zaman dunia dah kembali normal drpd pandemik

Perwira2022 replied at 6-5-2024 09:45 PM
Bodo sangat nak banding performance zaman satu dua kena pandemik dengan performance zaman dunia da ...

Time negara kena pandemik la PM kena become outstanding. Bukannya keluar TV sekadar baca pdf. Pastu gantung parlimen. Segala perbelanjaan kerajaan x boleh dibahaskan. Tgk2 beratus juta kena kebas. Rakyat biasa sampai kena keluarkan epf sendiri untuk bertahan hidup.

Orix replied at 6-5-2024 05:56 PM
kalau nk ckap mcm ni, sapa2 bising harga minyak naik, tak payah ada kenderaan, maknanya dia miskin ...

Bukan minyak naik, subsidi ditarik. Subsidi nak bagi pada org yg betul tak mampu yg mcm ko ckp tu. Yg bising ni kebanyakan yg berlagak kaya. Dah tau tak mampu nak juga ambik honda ketam. Kalau yg sedar diri dia takde ambik keta mahal, bezza pun dah ok. Ni nak bayar keta, maintenance, spaylater, sloan, kad kredit dan segala macam jenis loan. Org jenis ni minyak harga RM0.10 pun dia mintak free.

Perwira2022 replied at 6-5-2024 09:45 PM
Bodo sangat nak banding performance zaman satu dua kena pandemik dengan performance zaman dunia da ...

Siapa kata dah normal? Aku ni bisnes pun lelah nak bertahan sampai harini. Bila org bercatu2, aku sangat terkesan. Org sekeliling ramai dah tergolek tak blh survive. Aku ni blh sustain sb tak ambik personal loan... Memang lambat naik asalkan bila jatuh tak terduduk. Sezaman aku dulu kawan2 masing2 dah ambik vellfire/4x4 walaupun takde keperluan.
Bila jumpa ngeteh cerita job sana sini semua ratus ribu job pasang kabel fiber. Setiap pagi berpuluh motor parking kat bawah nak cerita punya la ramai pekerja dia. Bukan kata pekerja dgn sub-cont2 dia pun berlagak naik hilux parking blok depan kedai. Takde nak duduk semeja dgn aku, kalau terpaksa pun tak pernah dia tegur. Kalau jawab nampak la muka dia malas layan. Takpe...

3 tahun lepas motor dh start kurang sikit demi sikit....lama2 bungkus. Contoh bila terlalu cepat naik ko pun akan terlalu cepat turun.

Ingatkan ada ofis proper diorang bayar kwsp rupa nya tak. Berpuluh2 pekerja dia tu semua tak mencarum. Cheh. Secikai2 aku pun mencarum utk pekerja.

jadi tak ni?