CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Dalam Akaun Ada RM20” –Menghadapi masalah kekurangan duit,Ibu Cuba Penuhi Permintaan Anak Mahu Beri Hadiah Kepada Guru.

rosmahisham replied at 18-5-2024 01:57 AM
Beli je kedai 2.40.asalkn ada!

Mmg dia pergi kedai Eco 2.40 pun.  

kitaserupaaa replied at 18-5-2024 08:31 AM
Peer pressure kot. Mcm kalau kita gi kenduri kawen tapi tak bawak hadiah or tak hulur sumbangan, ras ...

Betul.peer pressure.
Ssma mcm budaya kat ofis2. Buat sambutan hari tua kawan2 lps tu mintak sumbangan nk beli kek, makanan, hadiah lagi. Eh patutnya org yg sambut hari tua tu la pikir nk jamu kawan2 dgn duit dia sendiri. Sedekah sb tuhan bg peluang hidup lagi.
Bosan betul aku dgn bdaya sambutan hari ketuaan kt ofis yg org lain pulak kena kuar duit ni.

Edited by asmurai at 18-5-2024 09:55 AM
Cyempaka replied at 18-5-2024 09:45 AM
Kenapa xbuat makanan je? Beli bekas kecik2 tu rm10 kot ada 50 pcs. Selebihnya buat beli bahan buat a ...

Janganlah nak suruh mak pak buat makanan pulak. Dah kalau mak pak tu kerja PJJ ke nurse ke atau kerja doktor ke kena oncall, shift malam tak ada masanya nak buat makanan untuk cikgu. Mengada ngada sungguh. Ehh nurse, doktor takde pulak merempan nak suruh pesakit/keluarga pesakit bagi hadiah kat mereka. Ikhlas je nurse, doktor kerja walaupun kerja mereka lagi teruk dari cikgu. Kami yang kerja selain cikgu ni penat tau kerja, nak sediakan makanan kat family sendiri pun dah penat apatah lagi nak disuruh buatkan makanan untuk cikgu pulak dah.

Edited by ninajaybee at 18-5-2024 09:59 AM

Bagi guru kelas saja sudahlah kalau nak bagi pun. Perlu ke nak bagi kat semua guru? Nampak post satu guru ni bertimbun hadiah2 yg dia dapat. Maybe more than a 20kg luggage bag.

Maybe bagi guru kelas pun cara anonymous. Semua letak je hadiah dalam kotak besar takyah ada card takyah tulis dari siapa. Alternatively, kutip duit satu kelas (amaun sumbangan anon, masuk kotak) dan beli 1 jadiah je utk guru kelas sahaja.

Yang berbangga tiap2 tahun bagi habib jewels tu pun pelik. What is he teaching his kid? Apa pula perasaan guru yg tak ajar dia? Yg terima hadiah mahal tu bagaimana pula layanan kat budak tu?

asmurai replied at 18-5-2024 09:51 AM
Janganlah nak suruh mak pak buat makanan pulak. Dah kalau mak pak tu kerja PJJ ke nurse ke atau ke ...

Yg mak2 pandai baking berlawan2 sediakan kek utk guru2.

asmurai replied at 18-5-2024 09:51 AM
Janganlah nak suruh mak pak buat makanan pulak. Dah kalau mak pak tu kerja PJJ ke nurse ke atau ke ...

Aku kata utk pompuan yg dlm cerita ni. Bkn suruh semua mak mak buat makanan
Alahai

Follow Us
Edited by asmurai at 18-5-2024 10:25 AM
Cyempaka replied at 18-5-2024 10:05 AM
Aku kata utk pompuan yg dlm cerita ni. Bkn suruh semua mak mak buat makanan
Alahai

Sepatutnya utk semua mak mak lah. Mana boleh pilih pilih. Dah maknya pun ada RM20 je ntah ntah utk makan keluarga sendiri pun tak lepas ini lagi la pulak nak suruh bagi makan ke cikgu walhal gaji cikgu pun dah banyak sekarang ni dah lebih sangat cukup makan pakai utk berjalan makan angin makan sedap segala lah.

ada pelajar cakap nk bgi hadiah untuk hri guru, aku cakap nk doa jer, dia ckp hri2 dia berdoa untuk aku sambil berseloroh
aku dapat hadiah pen dri anak aku, bru darjah satu dia ckp beli kt sekolah, skrg kn koperasi sekolah jual hadiah hari guru, mungkin dia ambil dri tabung dia sbb lps ada kawan dia ambil duit dia, aku suro bwa bekal jer

Anak aku tahun lps kte as mak ni da prepare pen nk bg ckg pastu dia xbg pn.bwk blk je benda tu. Pastu tahun ni tny dia nk bg hadiah dkt ckg mane. Dia bgtaw ckg ckp xpyh bg pn xpe. So sng xpyh bg

Anak iolss x de bl pun hadiah guru thn ni..yg bongsu bergaduh gan guru berkaitan sukan kat sjkc ... Yg kakak x sihat... X de ms dia nak fkr btl2 adiah ni...p sekolah masing2 bawak badan je...elok je x de nak terasa tu ni...iolss pun x teringat hari guru ke hari pe..sbb bl anak dah sakit..lupa semua dah

yg ptg cikgu cikgi xyah beria sgt
dpt hadiah dok upload kat medsos sana sini

sian family2 student ikat perut nk kasi hadiah utk depa depa ni

ni semua kait dgn didikan. jgn biasakn anak bg itu ini pd org.
sbg mak bpk. korang lengkap kan keperluan anak nk belajar lg baik. ni ikhlas dari cgu yg biasa sgt belikn buku tulis, buku kerja, alatulis utk murid.
ko suruh je anak dok rumah masa hari sambutan tu. tk yah pening nk bg apa.

nolya replied at 18-5-2024 12:28 AM
Adakah memberi hadiah kpd guru itu mau dijadik satu kebiasaan sempena hari guru? Dn adakah guru2 jug ...

Well said.

krustykrab replied at 18-5-2024 06:37 AM
Hmmmm dapnye cicah budu..sskjp panggil daun ketereh, kalau iols tk silap ler

Kelantan panggil ketereh, Terengganu panggil jambu golok.

Edited by antikorok at 18-5-2024 10:56 AM

Nak kabo yach, sebahagian besor chegu2 tak harap pon anak murid bagi hadiah tau. Cukup sekadar wish selamat hari guru pun dah cukop buat chegu terharu

Tak perlu gigih bagi hadiah, ikut kemampuan jahh dah ler. Ada yg bagi kad ucapan diy, ada yg bagi sayur petik dari kebon, chegu2 bukan mengharap ko bagi hadiah mahal serope nak berlomba-lomba menunjok pon memasing.

Yang penting sekolah ko datang jangan ponteng, jangan buat masalah disiplin, koje sekolah ko buat, belajo sunggoh2 dapat result berkepok2 A, ha yg tu pon dah cukop buat hati chegu gembira yang amat tauk!

belilies replied at 18-5-2024 09:15 AM
Lain orang lain cara dia menghargai. Yang kutuk tu tak malu ke anak2 tengok? Kat skolah anak2 belaja ...

Ya betul,  setuju juga,  kenapa pikir cara mudah utk beli hadiah walau tak dak duit?  Ada bermacam cara utk zahirkan penghargaan:

1. Ajak anak2 cari bunga liar fresh buat bouquet  ????

2. Ajak anak2 buat biskut ????   sendiri utk gift kpd guru,  modal kecil hasil banyzk, anak boleh belajar guru gembira.

3. Buat card sendiri dari kertas terpakai

Banyak cara lagi tznpa modal besar.

Kenapa org lain perlu  merrndahkan kualiti kehidupan utk menjaga hati mereka yang rendah ikhtiar dan pemikiran.

Edited by asmurai at 18-5-2024 10:58 AM
nurshima replied at 18-5-2024 10:53 AM
Ya betul,  setuju juga,  kenapa pikir cara mudah utk beli hadiah walau tak dak duit?  Ada bermacam ...

Berapa kali aku nak cakap yang tak semua orang ada masa dan ada kudrat, mungkin juga sakit utk buat semua benda tu? Kalau ada cikgu yang nak expect aku suh buat semua benda tu aku tak redha gaji yang cikgu tu dapat, tak berkat sebab suka menyusahkan orang lain. Kalau cikgu tu sakit ke tak boleh bangun ke jangan salahkan orang lain dah memang meminta untuk disumpah jadi sakit sebab menyusahkan orang lain.

matamata replied at 18-5-2024 12:33 AM
so dah jana berapa ribu view?

kan. huhu penyakit

Ada yg mungkin tk paham dgn perangai sesetgh budak kot. Ada iols tgk kat tiktok, sestgh budak2 ni parents dh sediakn hadiah utk guru2 tp anak2 tu reject hadiah tu. Udah menyusahkn parents, dah le kuarkn duit utk beli hadiah, lps tu anak buat perangai tk nk bagi.
Paling senang lah kan buat sop sama mcm semua tempat kerja, no gifts allowed. Tujuan pi sekolah nk menuntut ilmu bukan berlumba2 bagi hadiah kt guru.

zehra2 replied at 18-5-2024 10:32 AM
ni semua kait dgn didikan. jgn biasakn anak bg itu ini pd org.
sbg mak bpk. korang lengkap kan keper ...