CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

anaktoyol posted on 25-7-2012 11:24 AM
Bila kita takut..automatik kita nak balik kealam nyata...and zasssssss...sekelip mata kita terseda ...

tu lah.. btl sngt2...... stelah semnggu mencuba aku masih xleh ilangkan prasaan takot tuh sbb tu x lepas2 lg tahap tuh hehe...... ssh weh..... dah berdebar2 mcm tuh... mcm mana nak 'tenang'.... mmng xleh ar.....

anaktoyol posted on 25-7-2012 05:13 AM
Nampak sgt bohongnya!!!Hahahaha.....

Camana nak cukur kalau mmg dah takda bulu?...

aku ingat susahla nk declare...gitu je ko declare yek

Esterozie posted on 25-7-2012 02:41 PM
tu lah.. btl sngt2...... stelah semnggu mencuba aku masih xleh ilangkan prasaan takot tuh sbb tu x ...

sekedar cadanganlah ye

kalo susah sgt nak hilangkan takut n dptkan ketenangan...cubelah lyn bal dulu or praktiskan obe lepas inzal..harap hilanglah rasa takut tu

nak tanya...semasa goyang2 tu maknanya goyang2 kiri dan  kanan ke? jika yya maknanya s'aya dah sampai tahap tu tapi klau tidak,maknanya saya belum lagi la. dan masa tutup mata tu,ada x yang macam kluar warna putih secara tiba2 pastu tukar kepada gelap balik?semalam try...fuh....cuak giler...

ttg hal nak berhubung "direct" dgn orang yg da meninggal tu boleh tapi istilah "direct" xkan dipakai sebab kita kena betul2 ada intent dan fokus tuk jumpa dgn arwah tu..dan dalam masa yang sama kita juga skurang2nye tau control emosi dan fear tu, dengan pengalaman2 yg kita lalui dan kita analisis,secara plhan2 kita akan "dapat" idea dan skill tuk improve tujuan kita semasa obe...

mengesan barang yg hilang tu, boleh lah di "fokus" kan selepas borderline antara tido dan sedar, coz mata batin itu terbuka ketika itu dan dari mata batin/roh/ tu lah kita melihat semasa travel...

Slasher^^Buzz posted on 25-7-2012 04:56 PM
nak tanya...semasa goyang2 tu maknanya goyang2 kiri dan  kanan ke? jika yya maknanya s'aya dah sampa ...

ya , dah sampai lah tu,
adakalanya "goyang2" tu seperti pusingan jam dan kdg2 ke atas dan ke bawah, mengikut kondisi tubuh kita  

Follow Us
olyd88 posted on 25-7-2012 05:17 PM
ya , dah sampai lah tu,
adakalanya "goyang2" tu seperti pusingan jam dan kdg2 ke atas dan ke  ...

ok.....yang warna putih tu ade x? die cam pop up....pastu hilang.....dan masa tu saya still bleh gerakkan kaki...mase tu  die slow2 hilang rasa goyang2 tu dan saya sangat la takut.....tapi bunyi bising x ada la...

bagus , tt pun pernah alami hal yg sama sewaktu form 3
even expert dlm bidang ne pun x dpt nk travel at will, faktor sebenar yg mempengaruhi ialah keadaan atau kondisi tubuh kita semasa kita nk mulai praktis...tapi bila kita ader praktis slalu, at least kita ada advantage sikit tuk "induce" state tuk obe tu lebih pantas dari org yg normal
also sesetengah artikel di internet tu boleh dipercayai namun itu adalah pengalaman si penulis itu sendiri...bile kita dah pljari dan dpt lesson tu, masa tu kite akan tahu rupanye sesetengah artikel tu mmg x masuk akal or x btul...

setankober posted on 25-7-2012 03:17 AM
ntah...xla aku minat sangat...hujung cerita..lg banyak aku tak tau...lagi baik dikemudian hari...

...

"clear"
pernah x tengok bende jarak jauh dan x dpt pastikan ape bende tu?
dalam hal ini ,selalunya penglihatan semasa obe ini sgt jelas dan bende kcil jarak jauh pun mcm nmpk kat depan mata...

olyd88 posted on 25-7-2012 05:17 PM
ya , dah sampai lah tu,
adakalanya "goyang2" tu seperti pusingan jam dan kdg2 ke atas dan ke  ...

ok.....yang warna putih tu ade x? die cam pop up....pastu hilang.....dan masa tu saya still bleh gerakkan kaki...mase tu  die slow2 hilang rasa goyang2 tu dan saya sangat la takut.....tapi bunyi bising x ada la...

Slasher^^Buzz posted on 25-7-2012 06:00 PM
ok.....yang warna putih tu ade x? die cam pop up....pastu hilang.....dan masa tu saya still bleh g ...

Yang warna putih tu normal dan ia cuma lah tanda2 yang mana bro da masuk ke perantaraan tido dan sedar tu..biler ia hilang jgn takut tpi teruskan tenang dan pasif,jgn fikir bnyak,just tenang dan let it happen, hampir dah tu

olyd88 posted on 25-7-2012 06:41 PM
Yang warna putih tu normal dan ia cuma lah tanda2 yang mana bro da masuk ke perantaraan tido dan ...

owh gitu thanks for the info....klau ada apa2 saya akan inform

Slasher^^Buzz posted on 25-7-2012 07:05 PM
owh gitu thanks for the info....klau ada apa2 saya akan inform

okey bro

Terdapat beberapa ruang apabila OBE. Macam ruang gelombang.Ianya juga macam tabir.Apabila hampir menembusi, kegelapan akan berlaku sekejap dan bermulalah ke tempat lain.yakni berada di dimensi lain.
Macam nak menyelam. Atas udara lain, bila dalam air lain.
kunci untuk ke suatu tempat tu terletak pada pernafasan.
kalau masa nak buat OBE tu pernafasan tak teratur maka sekejap kat sana sekejap kat sinilah jadinya...kelamkabut..
apabila buat persediaan nanti cuba fahamkan pernafasan tu...
pernafasan yang sama akan membawa ke tempat yang sama...

yang utama releks...tenang...yakin pada diri...

mcm mne nk hilangkn rase takot ek

mieraweyh posted on 25-7-2012 11:56 PM
mcm mne nk hilangkn rase takot ek

sebelum nak praktis,ada kebaikannya berdoa pada Allah dan yakin lah bahawa Allah akan menemani kita dlm apa jua yg kita lakukan..bile rasa takut,ingat balik pada Allah dan just tenang jer.rilek jer..katakan pada diri yg Allah bersama diriku dan aku x takut apa2 pun...jg slalu lah ingat bhwa tt pun penakut jgak dlu..takut aper2 jadi la inilah itulah..but when tt "let go" jer keadaan tu akhirnya barulah kita akan nmpak hasilnya..untuk lebih semangat, just ingat kat tt ker org2 lain yg bermula dari A bljar obe ne,gtau diri naper dorg berani n naper saya x? mereka pun manusia biasa jg yg sama mcm diri saya,mereka juga mengalami rasa takut pada mulanya
Tt harap itu dpt mbntu

setankober posted on 25-7-2012 03:14 PM
sekedar cadanganlah ye  

kalo susah sgt nak hilangkan takut n dptkan ketenangan...cubelah lyn ...

uiks........ bernas hehe...... ada sape2 pernah mencuba?

olyd88 posted on 26-7-2012 12:49 AM
sebelum nak praktis,ada kebaikannya berdoa pada Allah dan yakin lah bahawa Allah akan menemani ...

akan ku cuba lg mlm nih...... thanx TT

Mmmm...da brp hari cari topik ni gupe2 da di mergekan...tt ada benda nak tanya sikit...minta pencerahan.. sebelum tt buka topik ni. saya ada mengamalkan zikir Allah. pada suatu malam tanpa mengharapkan apa2 just nak berzikir je sebelum tidur. zikir tu sy halakan ke jantung. perasaan terasa tenang n perlahan2 semacam cahaya keluar meliputi seluruh badan(dalam)..tiba2 tersedar..setelah terbaca topik tt ni..
saya cuba buat AP n da baca simptom2 yang tt bagi tau tu..(da ada persediaan mental)..malam pertama cuma semut2 je.pagi selepas subuh hari ke dua puasa. saya buat lagi(saya niat kalu jadi saya nak g ke Mekah ) n masa focus turun naik nafas tu ada la semut2 di kaki. naik dan terus naik hingga sampai dada semacam sesak. skrin depan pandangan (mata terpejam) silih berganti semacam mencari chanel. Skrin bercelaru..tiba2 semacam berada di terminal bas.dalam kereta..n bercelaru lagi nampak cahaya...masa ni rasa betul2 kritikal..tiba2 cahaya da melepasi diri..n sebelah saya ada diri saya yang bercahaya..terlintas dalam nak kemekah..rasa celaru lagi seolah2 saya da sampai ke Mekah (nampak kaabah tapi cuma bumbung sahaja).. tiba2 saya tersentak bangun..zup diri saya masuk balik ke dalam...
Atas info saya baca jika baru2 kena ulang dalam 2-3 hari..sebab badan letihkn/sakit2 ..tapi bila saya cuba ulang lagi susah nak dapat balik..tt tolong komen..
owh ..lupa yang skrin saya nampak kat terminal bas tu..siang tu lam kul 10am saya ada anta orang ke terminal..suasana memang serupa n saya buat 2 pusingan sama macm dalam skrin..n bas2 suasana semua serupa..tolong komen eh tt..